Najpopularniejsze atrakcje w Turcji – co warto zobaczyć w Stambule?


Turcja jest pięknym krajem, który zdecydowanie warto odwiedzić choć raz w życiu. Znajduje się tu wiele ciekawych atrakcji. Wiele z nich można odkryć w Stambule i jego okolicach. Co warto zobaczyć w dawnej stolicy Imperium Osmańskiego? Które zabytki cieszą się największą popularnością? Oto przegląd tych które zachwycą miłośników zabytków jak rówież tych którzy chcą dobrze spedzić czas w tym mieście .


Hagia Sophia
Hagia Sophia to jeden z najważniejszych zabytków Stambulu ale rówiez na  na Bliskim Wschodzie,  Początkowo był kościołem chrześcijańskim, zbudowanym w czasach cesarza Konstantyna Wielkiego, jednak w późniejszym czasie przekształcono go w meczet. Obecnie pełni funkcję muzeum, które koniecznie trzeba odwiedzić podczas wizyty w Stambule. Od niedawna ponownie jest też użytkowana jako meczet, lecz nadal można ją zwiedzać.
Wewnątrz obiektu znajdują się wyjątkowe mozaiki przedstawiające Świętych, Aniołów czy Matkę Boską. Na ścianach Hagii Sophii nie brakuje również motywów nawiązujących do hisotrii największych cesarzy bizantyjskich. Muzeum jest obowiązkowym punktem na mapie miasta, którego nie można pominąć podczas wizyty w Stambule.


 

Wielki Bazar
Będąc w Stambule, nie można zapomnieć o odwiedzeniu lokalnych bazarów. Na terenie miasta znajduje się wiele takich miejsc, jednak niektóre z nich są popularniejsze niż inne. Obowiązkowym punktem podczas podróży dla każdego turysty bez wątpienia jest Wielki Bazar. Zajmuje on ponad 30 hektarów, mieszcząc nawet kilka tysięcy sklepów. Na Wielkim Bazarze znajdziesz m.in.:
    • drobne pamiątki,
    • dywany,
    • przyprawy,
    • lampy,
    • odzież,
    • biżuteria,
    • kaszmirowe szale,
    • żywność,
    • herbatę i kawę.
Wielki Bazar, jak sama nazwa mówi, jest na tyle duży, że warto zarezerwować na niego co najmniej kilka godzin. Jeśli jednak nie chcesz spędzać tak długiego czasu na zakupach, dobrym pomysłem okazuje się zamówienie wyrobów tureckich bezpośrednio z Polski. Jak to zrobić? Wystarczy skorzystać z oferty naszego sklepu galeriasultana.pl, który ma swoje sklepy również na Wielkim Bazarze i dosyła produkty bezpośrednio do naszego kraju. Dzięki temu unikniesz także konieczności transportowania zakupów do Polski w walizce o ograniczonej pojemności. Jeśli jednak Wybierasz się do Stambulu i planujesz zakupy na Wielkim Bazarze - skontaktuj się z nami z chęcią pomożemy :) 


Wieża i Most Galata
Jednym z popularniejszych zabytków w Stambule jest Wieża Galata. Roztacza się z niej piękny widok na całe miasto, którego nie doświadczysz z innego punktu na mapie stolicy Turcji. Z Wieżą Galata jest również związana ciekawa legenda inspirowana opowieścią o Dedalu i Ikarze. Zabytek odrestaurowano dopiero około 60 lat temu i udostępniono turystom.
W bliskiej odległości od Wieży Galata znajduje się także Most Galata oblegany przez wędkarzy. którzy beż wzgledu na to jaka aktualna pogoda w Stambule od wczesnych godzin łowią ryby . Most Galata prezentuje się on niepowtarzalnie i bez wątpienia jest doskonałym wyborem na wieczorny spacer. Po przejściu mostem można odwiedzić pobliską wieżę i obejrzeć zachód słońca nad Stambułem z nieco innej perspektywy. Takie doświadczenie na pewno zrobi wrażenie na miłośnikach pięknych widoków w orientalnym wydaniu.

 


Ulica Itsiklal 
Ważnym punktem Stambułu jest również ulica Istiklal otoczona setkami małych kawiarenek, restauracji oraz eleganckich sklepów. Teren ten pełni funkcję głównego deptaku w mieście, przyciągając turystów przybywających do stolicy Turcji. Prowadzi od słynnego placu Taksim do dzielnicy Beyoğlu.
Wybierając się na spacer ulicą Istiklal, można minąć wiele ciekawych budynków i miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić podczas wizyty w Stambule. W tym miejscu znajdują się bowiem luksusowe hotele i konsulaty europejskich państw. Co więcej, Istiklal słynie także z zabytkowego tramwaju , który normalnie kursuję i można nim przemierzyć całą ulicę Istiklal.  Obecnie po mieście jeżdżą dwie historyczne linie stanowiące jedną z popularniejszych atrakcji miasta.

 

Stambuł - Kiedy lecieć ? Jaka jest pogoda w Stambule ?

W Stambule panuje klimat śródziemnomorski który cechuje się długim ciepłym latem , wręcz upalnym , oraz łagodną ciepłą zimą . Z tego też względu miasto można zwiedzać o każdej porze roku, oczywiścię w zależności od naszych preferencji. Jeśli lubimy słońe i nie przeszkadza nam wysoka temperatura - miesiące letnie będą idealne. Stambuł na wiosnę - zdecydowanie tak w szczególności w kwietniu , ponieważ od wielu lat w tym właśnie miesiącu w Stambule odbywa się festiwal tulipanów. Stambul zimą ? Pogoda w Stambule w zimowych miesiącach potrafi zaskoczyć. Kto by nie chciał zobaczyc tego cudowanego miasta zasypanego śniegiem ? Jednak więkoszśc zimowych dni   to temperatura na plusie , w ciągu całego roku tylko przez kilka dni temperatura powietrze spada poniżej 0 C.  

 

 

 

 

 

NEWSLETTER

 

Zapisz się do newslettera i już dzis odbierz prezent na zakupy

 

Kod rabatowy Otrzymasz w wiadomosći 

mail 

 

KUPON 10% RABATU

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości "Twój Startup" na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie. "zgoda na przetwarzanie danych" nie będzie konieczny w niniejsz

DOŁĄCZ DO NAS :

 

facebook - galeriasultana  instagram - galeriasultana  youtube - galeriasultana    

 
SPRAWDŹ NASZE OPINIE :

 

Opinie

 

 

 

NA SKRÓTY:

 

 SKLEP STACJONARNY 

 

ul. Erazma Ciołka 8 lok. 115

01-402 Warszawa 

 

Pon.. - Pt. od 9:00 - 18:00 

Sob. od 10::00 - 15:00

 

Jeśli Chcesz odwiedzić nas w innych godzinach l  Zadzwoń  514 700 258 

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.